NL EN FR DE PL
 

Zabiegi aborcji

W klinice Bloemenhove w Haarlemie i klinice aborcyjnej w Amsterdamie wykonywane są różnego rodzaju zabiegi aborcji. To, jaki zabieg będzie odpowiedni w Twoim przypadku, zależy między innymi od czasu trwania ciąży i Twoich własnych preferencji. Możesz to sprawdzić za pomocą naszego narzędzia ułatwiającego wybór.

Rozmowa i badanie USG

W przypadku każdego zabiegu aborcji obowiązuje zasada, że najpierw musisz odbyć rozmowę na temat swojej decyzji z jednym z naszych lekarzy. Następnie zawsze wykonane zostaje badanie USG. W zależności od jego wyniku, Twojego stanu zdrowia i sytuacji osobistej lekarz oceni, czy zabieg może zostać wykonany (tego samego dnia). Oferujemy różne rodzaje zabiegów aborcji.

Een groot compliment voor j„Chciałabym ogromnie pochwalić Waszą klinikę. A zwłaszcza lekarza. To nie tylko wspaniały specjalista, ale też niezwykle zaangażowany, troskliwy i ciepły człowiek! Dziękuję!”

Przeczytaj o doświadczeniach innych kobiet

Rodzaje zabiegów aborcji

Pigułka aborcyjna: od 5. do 9. tygodnia

Zabieg za pomocą pigułki aborcyjnej wykonujesz (częściowo) w domu. Dzięki zażyciu pigułki ciąża przestaje się rozwijać i zostaje wydalona z organizmu. Można to porównać z poronieniem.
Dowiedz się więcej

Metoda próżniowa: od 5. do 12. tygodnia

W przypadku metody próżniowej (aspiracji próżniowej w języku medycznym) zawartość jamy macicy zostaje odessana za pomocą krótkiej rurki. Taki zabieg trwa od 5 do 10 minut. Można zdecydować się na znieczulenie miejscowe lub sedację. Łączny czas spędzany w naszej klinice to w tym przypadku około 4 godziny.
Dowiedz się więcej

Aborcja od 13. do 17. tygodnia

Jest to zabieg ambulatoryjny trwający od 10 do 20 minut. Co do zasady przeprowadza się go w sedacji. Łączny czas spędzany w naszej klinice to w tym przypadku około 4-5 godzin.
Dowiedz się więcej

Aborcja od 18. do 22. tygodnia

Jest to zabieg ambulatoryjny trwający od 15 do 25 minut. Przeprowadza się go zawsze w sedacji. Łączny czas spędzany w naszej klinice to w tym przypadku około 6-8 godzin.
Dowiedz się więcej

Ustawowy czas do namysłu

Jeżeli od pierwszego dnia Twojej ostatniej miesiączki minęło więcej niż 6 tygodni i 2 dni (kolejna miesiączka spóźnia się o ponad 16 dni), wówczas zgodnie z holenderskim prawem musisz najpierw porozmawiać z lekarzem na temat przerwania ciąży. Następnie obowiązuje Cię czas do namysłu wynoszący 5 dni. Pierwszą rozmowę możesz przeprowadzić ze swoim lekarzem rodzinnym, ale też na przykład z ginekologiem lub lekarzem z naszej kliniki. Jeżeli pierwsza rozmowa nie zostanie przeprowadzona z lekarzem z naszej kliniki, będziesz potrzebować skierowania. Musi na nim widnieć data pierwszej rozmowy z lekarzem. Skierowanie nie może być wystawione przez położną.

Nie jesteś z Holandii i nie masz możliwości otrzymania skierowania na wykonanie aborcji w swoim kraju? Wówczas wystarczy wynik badania USG, by umówić się z nami na wizytę. Jeżeli nie masz wyniku USG, zgłoś to podczas umawiania wizyty.