NL EN FR DE PL
 

Bezpieczna aborcja za granicą

Nie zawsze możesz lub chcesz dokonać aborcji w swoim kraju. Wiele dziewcząt i kobiet decyduje się na aborcję za granicą. W klinice aborcyjnej Bloemenhove Amsterdam możesz legalnie poddać się aborcji do 22. tygodnia ciąży. Nasze centrum aborcyjne już od ponad 40 lat specjalizuje się w przerywaniu ciąży. W naszej klinice aborcyjnej posługujemy się wieloma językami i zawsze gwarantujemy prywatność. Musisz jednak najpierw umówić się na wizytę.

Uregulowania prawne

W Holandii procedura aborcji jest ściśle uregulowana przepisami. Kliniki i szpitale oferujące zabiegi aborcji muszą mieć pozwolenie na ich wykonywanie. Klinika aborcyjna Bloemenhove Amsterdam może wykonywać aborcje do 22. tygodnia ciąży. Gdy przyjeżdżasz do naszej kliniki celem przerwania ciąży, zajmuje się Tobą wykwalifikowany zespół doświadczonych lekarzy i pielęgniarek. Zapoznaj się przede wszystkim z informacjami praktycznymi. Będziesz wówczas dokładnie wiedzieć, czego możesz się spodziewać i jak najlepiej się przygotować.

Rodzaje zabiegów

Istnieją różne rodzaje zabiegów aborcji. Pacjentka wraz z lekarzem wybiera najbardziej odpowiedni dla siebie zabieg.

  • Poniżej 6 tygodnia i 2 dni: zabieg przywrócenia miesiączki
  • Od 5. do 9. tygodnia: pigułka aborcyjna
  • Od 5. do 12. tygodnia: metoda próżniowa
  • Od 13. do 22. tygodnia: zabieg ambulatoryjny

Aborcja za granicą w klinice Bloemenhove Amsterdam wykonywana jest zawsze ambulatoryjnie. Nie ma więc konieczności pozostawania na noc. Jednakże podróż powrotna może być męcząca. Nie będziesz mogła także prowadzić pojazdów. Dlatego też zalecamy nocleg w pobliżu kliniki.

Koszty aborcji za granicą

Jeżeli nie mieszkasz ani nie pracujesz w Holandii i decydujesz się na aborcję za granicą, musisz sama pokryć jej koszt. Maksymalna wysokość stawek za zabiegi jest określona przez holenderski rząd. Opłatę należy uregulować przed zabiegiem (w rejestracji). Chcesz poznać aktualne stawki? Zadzwoń do nas.