NL EN FR DE PL
 

Pożegnanie na aborcję ze względów medycznych

W klinice Bloemenhove w Haarlemie istnieją różne możliwości pożegnania, ale tylko jeżeli aborcja jest wykonana ze względów medycznych (wady płodu)::

  • Wspólna (zbiorowa) kremacja bez rozsypania prochów: zarodek zostaje w klinice, gdzie będzie z troską przechowywany i w późniejszym czasie zostanie skremowany razem z innymi zarodkami przez wyspecjalizowaną firmę.
  • Wspólna (zbiorowa) kremacja z rozsypaniem prochów: zarodek zostaje w klinice, gdzie będzie z troską przechowywany. W późniejszym czasie zostanie skremowany razem z innymi zarodkami przez Dela Crematorium, a prochy zostaną rozrzucone na Polu Gwiazdeczek na cmentarzu Akendam w Haarlemie.
  • Indywidualna kremacja: następnego dnia rano po zabiegu zakończenia ciąży zawozisz zarodek w zamkniętej trumience do Dela Crematorium w Haarlemie, gdzie kremacja odbywa się przeważnie jeszcze w tym samym dniu. Możesz później rozsypać prochy na Polu Gwiazdeczek cmentarza Akendam w Haarlemie lub też odebrać je (jest to możliwe od następnego dnia po kremacji).
  • Dla osób mieszkających w Holandii, pochówek indywidualny : zarodek zostaje odebrany przez zakład pogrzebowy lub też sama zawozisz go w zamkniętej trumience do zakładu pogrzebowego. Masz również możliwość odebrania szczątków i samodzielnego pochowania ich w wybranym przez siebie miejscu.

Klinika Bloemenhove w Haarlemie zapewnia kremację wspólną (zbiorową). Kremację indywidualną należy załatwić samodzielnie z Dela Crematorium w Haarlemie, zaś pochówek indywidualny z zakładem pogrzebowym. Z kremacją i pochówkiem indywidualnym wiążą się określone koszty.

Klinika Aborcyjna w Amsterdamie oferuje jako jedyną opcję zbiorową kremację bez rozsypania prochów.