NL EN FR DE PL
 

Zasady postępowania po zabiegu

Aborcja to co do zasady bezpieczna procedura, wykonywana przez nasze kliniki z największą starannością. Ryzyko wystąpienia problemów lub powikłań w trakcie lub po zabiegu jest więc bardzo małe.

W zależności od Twojego samopoczucia i wieku ciąży możesz na dzień po zabiegu wrócić do normalnego funkcjonowania. Powrót do pracy, szkoły czy na przykład na studia nie stanowi problemu. Nie podejmuj jednak od razu nadmiernego wysiłku i ściśle trzymaj się zaleceń. W ten sposób najszybciej wrócisz do formy.

Zaleca się przeprowadzenie kontroli po czterech tygodniach od aborcji. Możesz to zrobić w naszej klinice, telefonicznie, lecz także u swojego lekarza rodzinnego.

Dolegliwości się utrzymują lub coś Cię martwi? Przeczytaj informacje poniżej Po zabiegu i w razie potrzeby skontaktuj się z naszą kliniką lub ze swoim lekarzem rodzinnym.

„Wszyscy pracownicy kliniki Bloemenhove ogromnie mi pomogli. Byli współczujący, pocieszający, dodający otuchy i wyjątkowo profesjonalni. Rozmowa z jedną z pielęgniarek całkowicie mnie uspokoiła i mogłam bez problemu powrócić na studia. Zawdzięczam tym kobietom to, że mam się teraz lepiej niż kiedykolwiek przedtem!”

Przeczytaj o doświadczeniach innych kobiet