NL EN FR DE PL
 

Przerywanie ciąży w Holandii

Zaszłaś w niechcianą ciążę lub pojawiły się komplikacje? Jednym z rozwiązań jest przerwanie ciąży. Jednak nie zawsze jest to możliwe w Twoim kraju. Przerywanie ciąży w Holandii jest legalne. W klinice aborcyjnej Bloemenhove Amsterdam kobiety i dziewczęta mogą anonimowo przerwać ciążę do 22. tygodnia.

Niezależnie od wieku i narodowości

Aby przeprowadzić zabieg w naszej klinice, musisz zawsze najpierw porozmawiać z lekarzem na temat przerwania ciąży i będziesz także potrzebować skierowania. W Holandii w przypadku ciąż powyżej 6. tygodnia obowiązuje ustawowy czas do namysłu wynoszący 5 pełnych dni. Czas do namysłu jest liczony od pierwszego dnia następującego po pierwszej rozmowie z lekarzem (zgodnie z datą wizyty widniejącą na skierowaniu). Jeżeli nie masz możliwości otrzymania skierowania, skontaktuj się z naszą kliniką. Pomożemy Ci.

Młode kobiety od 16. roku życia mogą samodzielnie decydować o poddaniu się aborcji. Jeżeli jednak nie mają jeszcze ukończonych 16 lat, a pojawia się niechciana ciąża, do przerwania ciąży w Holandii wymagana jest zgoda rodziców. Nie masz możliwości uzyskania zgody od rodziców? Skontaktuj się z naszą kliniką.

Ile kosztuje przerywanie ciąży w Holandii?

Wysokość opłaty za przerywanie ciąży w Holandii ustala holenderski rząd. Kobiety przyjeżdżające z zagranicy do Holandii celem dokonania aborcji muszą samodzielnie pokryć jej koszty. Pracownicy kliniki udzielą Ci informacji na temat aktualnych kosztów aborcji. Zadzwoń do nas bez obaw – posługujemy się wieloma językami i z chęcią Ci pomożemy. Pacjentki z Holandii muszą zapłacić za aborcję przed przeprowadzeniem zabiegu.

Aborcja jest bezpłatna w przypadku kobiet mieszkających w Holandii. Gwarantujemy pełną anonimowość. Ubezpieczyciel zapewniający ubezpieczenie zdrowotne również nie zostanie poinformowany o przeprowadzeniu aborcji. Aborcja jest refundowana przez holenderskie Ministerstwo Zdrowia, Dobrostanu i Sportu.