NL EN FR DE PL
 

Umówienie wizyty

Chcesz umówić się na wizytę konsultacyjną lub na zabieg? Zadzwoń do nas w dniu roboczym. Weź pod uwagę, że w godzinach porannych mamy zazwyczaj dużo pacjentek i możesz czekać nieco dłużej.

Umawiając wizytę, poprosimy Cię o podanie następujących informacji:

  • Twojego imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu;
  • Twojego numeru BSN, jeżeli mieszkasz w Holandii;
  • daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki – lub poprosimy o przedłożenie wyniku badania USG;
  • informacji o przyjmowanych lekach, ewentualnej nadwadze lub innych istotnych informacji medycznych;
  • informacji o wybranej metodzie zabiegu;
  • informacji o ewentualnym skierowaniu.

Zabiegi powyżej 18. tygodnia ciąży przeprowadzane są wyłącznie w klinice Bloemenhove w Haarlemie.

Osoby w wieku poniżej 16 lat

Jeżeli masz mniej niż 16 lat, do przeprowadzenia aborcji potrzebujesz (pisemnej) zgody od jednego ze swoich rodziców lub opiekunów prawnych. Jeżeli nie jest to możliwe, skontaktuj się z naszą kliniką, a postaramy się pomóc.

Odwołanie wizyty

Chcesz odwołać lub przełożyć wizytę? Poinformuj nas o tym (telefonicznie lub mailowo) możliwie jak najszybciej. Z Twojego terminu będzie mogła wówczas skorzystać inna pacjentka.

Koronawirus
Pacjentki mające umówioną wizytę lub umawiające się na wizytę muszą być zdrowe. Prosimy Cię o wykonanie testu w domu.

Więcej na temat koronawirusa

Wizyta w klinice – sama czy z osobą towarzyszącą?

Dobrze byłoby, gdyby ktoś przyszedł z Tobą na wizytę. Do kliniki można przywieźć jedną osobę towarzyszącą. Może to być Twój partner, ale także przyjaciel, przyjaciółka czy członek rodziny. Możesz sama zadecydować, czy ta osoba ma być obecna w trakcie rozmowy z lekarzem. Lekarz będzie chciał najpierw porozmawiać z Tobą na osobności. Chcemy w ten sposób upewnić się, że aborcja jest Twoją własną decyzją. Twoja osoba towarzysząca nie może być obecna w trakcie zabiegu ani wchodzić do sali pozabiegowej. Do kliniki nie mogą przychodzić dzieci.

Nie masz nikogo, kto mógłby być przy Tobie i trudno Ci przyjść na wizytę samej? W takiej sytuacji możesz zdecydować się na pomoc tzw. towarzysza aborcyjnego (mówiący po angielsku). Jest to wolontariusz, który będzie Ci towarzyszyć w trakcie wizyty w klinice. Proszę zobaczyć: www.samennaardekliniek.nl

„Chciałabym ogromnie podziękować Wam za dobrą opiekę i troskliwe przyjęcie. Aborcja nie jest wprawdzie niczym fajnym, ale potraficie sprawić, że klinikę opuszcza się z lekkim uśmiechem i uczuciem spokoju. Bardzo Wam za to dziękuję”

Przeczytaj o doświadczeniach innych kobiet