NL EN FR DE PL
 

Aborcja w Holandii

Nie masz możliwości przeprowadzenia aborcji w swoim kraju? W takim przypadku możesz zdecydować się na aborcję za granicą. Aborcja w Holandii jest legalna, a w klinice Bloemenhove Amsterdam zabieg można przeprowadzić do 22. tygodnia ciąży. Nasi pracownicy posługują się wieloma językami obcymi. Gwarantujemy Ci prywatność. Musisz jednak najpierw zawsze umówić się na wizytę.

Skierowanie

Aborcja za granicą to kłopotliwe przedsięwzięcie. Jeżeli zdecydujesz się na aborcję w Holandii w naszej klinice, musisz telefonicznie umówić się na wizytę. Ważne bowiem, żebyś przed poddaniem się u nas zabiegowi, porozmawiała najpierw z lekarzem na temat aborcji. Lekarz musi wystawić Ci skierowanie z datą wizyty.

W przypadku aborcji w Holandii dla ciąż powyżej 6. tygodnia obowiązuje ustawowy czas do namysłu wynoszący 5 pełnych dni. Czas do namysłu jest liczony od pierwszego dnia następującego po pierwszej rozmowie z lekarzem (zgodnie z datą wizyty widniejącą na skierowaniu). Jeżeli nie masz możliwości otrzymania skierowania, skontaktuj się z naszą kliniką. Pomożemy Ci.

Masz mniej niż 16 lat?

Jeżeli masz więcej niż 16 lat, możesz sama zadecydować, czy chcesz dokonać aborcji. Jeżeli nie masz 16 lat i zaszłaś w niechcianą ciążę, wymagana jest zgoda rodziców. Nie masz możliwości uzyskania zgody od rodziców? Skontaktuj się z naszą kliniką.

Przerwanie ciąży w klinice Bloemenhove Amsterdam zawsze odbywa się ambulatoryjnie. Nie ma konieczności pozostania w klinice na noc. Po zabiegu nie możesz jednak prowadzić pojazdów, a sama podróż powrotna również może być uciążliwa. W takim przypadku rozsądne będzie przenocowanie w hotelu lub pensjonacie typu B&B w pobliżu kliniki.

Koszt aborcji w Holandii

Przyjeżdżasz z zagranicy? W takim przypadku musisz sama opłacić z góry zabieg aborcji w klinice Bloemenhove Amsterdam. Maksymalna wysokość stawek za zabiegi jest określona przez holenderski rząd. Chcesz wiedzieć, jaki jest dokładnie koszt zabiegu? Zadzwoń do nas.